צביעת תקרה

צביעת תקרה זוהי בהחלט צביעה שהיא מעט מאתגרת, העניין הוא שאנחנו צובעים כנגד כוח המשיכה, כתבתי כאן טיפים טובים שיעשו לכם סדר איך לעשות את זה נכון, מהבחינה הטכנית ועד לאיזה סוג צבע כדאי לכם לצבוע.

 

עיטוף רהיטים לפני צביעת התקרה

צביעת תקרה עיטוף רהיטים

יש כוח משיכה למזלנו בחיים אך בצביעת התקרה זה לצערי קצת לרעתנו והדבר הראשון שאנחנו צריכים לשים לב אליו זה טפטופי הצבע שעתידים להגיע, מה שחשוב לעשות לפני תחילת צביעת התקרה זה לעטוף את הרהיטים באופן מלא לחלוטין. אני אישית משקיע בזה מאמץ ועוטף את הרהיטים בניילון נצמד עם סלוטייפ שבטעות לא יכנס ולו טיפת צבע לאיזשהו רהיט. באופן כללי תחילת עבודה נקייה ומסודרת מונעת בעיות ותקלות בהמשך הצביעה. ספיר ממודיעין: "רוצה לרשום לך באופן אישי תודה רבה על עבודה נקייה, מקצועית, איכותי ומסודרת."

 

סוגי צבעים מומלצים

בצביעת תקרה ישנם שני סוגי צבעים מומלצים, סיד ציד וצבע אקרילי. אסביר בקצרה על שניהם איפה משתמשים בכול אחד ואחד מהם

 

צבע סיד לצביעת תקרה

צבע סיד מוגדר כצבע נושם, צבע נשום זה צבע שנותן לקיר שנצבע עליו לנשום הוא בעצם קולט את החום שיוצא מאותו אזור. בתקרה יש נטייה לצאת הרבה מאוד חום( עניין של בדודים כאלה ואחרים שיש לנו מעל התקרה בידוד רעש למשל ששמים בבנייני רב קומות, על מנת שיהיה הפרדה בין קומה לקומה). בידוד זה פולט חום והפתרון המושלם זה צבע סיד שהוא צבע נושם לדוגמא פוליסיד. חלל שחובה לצבוע את התקרה שלו בצבע זה  חדר האמבטיה בגלל החום הרב שיוצא מחלל זה.

 

צבע אקרילי

גם צבע אקרילי מוגדר כצבע נושם, אך הרבה פחות מצבע הסיד. היתרון שלו זה שהוא רחיץ מה שהייתי ממליץ יותר בצביעת חדרי ילדים, מכיוון שאם הילדים שלנו אוהבים לעלות על המיטה עם הצ'יפס עם הקטשופ שהם כול כך אוהבים לאכול ובמקרה הם ילדים שגם אוהבים מאוד לקפוץ, אז הדרך לקפיצת הקטשופ יחד איתם לכיוון התקרה קצרה מאוד, אז בחדר זה הייתי ממליץ לצבוע בצבע אקרילי רחיץ ומאוד נושם אני מאוד אוה להשתמש בנירוקליר מכיוון שהוא גם צבע נושם, רחיץ מאוד ובעל כיסוי גבוה מאוד.

 

ציוד מתאים לצביעת תקרה

ציוד לצביעת תקרה

איך אפשר להתחיל את צביעת התקרה בלי ציוד מתאים? כמו למשל בלי סולם שנוכל לעלות למעלה, קצת נראה לי קשה לצבוע את התקרה בקפיצות😊 או בלי רולר עם מוט מאריך לצביעה, בכול זאת אני מניח שמי שצובע לכם את הדירה זה לא שחקן כדורסל לשעבר.

 

רגע, לפני שמתחילים לחשוב לדעת  ש….

באיזה סוג צבע נצבע התקרה לפני. בדיקת סוג הצבע שצבעו לפני חשובה מאוד, מכיוון שאם צבעו בסוג צבע מסוים אז או שנצטרך לצבוע באותו סוג צבע או שנצטרך להשתמש בחומר מקשר לפני תחילת צביעת התקרה.

 

מהו חומר מקשר?

חומר מקשר זה בעצם חומר המחבר בין שני סוגי צבעים שונים, חומר זה מכיל מדללים רבים עם ערבוב של הרבה מים, זאת על מנת ש"החלפת סוגי הצבע" תעבור בשלום ולא תפגע בקיר.

 

מה יקרה במידה ולא נשתמש בחומר מקשר בצביעת התקרה?

במידה וסוג הצבע שנצבע לפני זה תואם לסוג צבע שאנחנו נצבע אז הכול יהיה בסדר ולא יקרה כלום. במידה ולא, במקרה הטוב הקיר פשוט ידחה את הצבע בכול ניסיון אפשרי ובמקרה הרע הקירות שלנו יתחילו להתקלף ולהתפורר תוך זמן קצר מרגע הצביעה.

 

סיפור קטן שקרה לי…..

יום אחד קיבלתי שיחה תמימה מלקוחה שהייתה נשמעת מיואשת, וסיפרה לי על תקרה שהתחילה להתפורר. באופן מידי באתי אליה הביתה, וראיתי מראה מאוד לא נעים של תקרה מתפוררת לחלוטין, אני רק יכול לשאר שפשוט הצבעי שהיה קודם לא פעל בצורה מקצועית, ולא עשה את הבדיקה הזאת, ופשוט החליט לצבוע באיזה סוג שהוא רוצה שככול הנראה לא תאם את הסוג צבע שהיה לפני.

 

מתי מומלץ לצבוע את התקרה

ההמלצה שלי לצביעת תקרה היא כול 7 שנים לערך. זה נכון וזה בסדר שלא צובעים את התקרה כול פעם שצובעים את הבית(שבית מומלץ כול 3 שנים) כי באמת אם התקרה לא צריכה צביעה אז אין צורך, וזה בזבוז של כסף מיותר. אבל גם לא מומלץ למרוח את הזמן כי עם הזמן הצבע בתקרה מתחיל להיות דהוי ויש פערי צבע בין הקיר לתקרה וזה בהחלט לא נראה אסתטי. מומלץ כמובן לצבוע את התקרה מתי שמתחיל להיבצר עובש או התפוררות צבע וגם במעבר דירה. למה במעבר דירה? מכיוון שאז אין רהיטים וקל מאוד לצבוע את התקרה.

 

תחילת הצביעה

צביעת פינה

אז אחרי שהכנו את הבית לצביעת התקרה, בחרנו את סוג הצבע המתאים לאותו חלל שאותו נרצה לצבוע, בדקנו את סוג הצבע שצבעו לפני, הבנו שאנחנו לא שחקני כדורסל והצטיידנו בציוד המתאים לצביעת התקרה, עכשיו נוכל להתחיל לצבוע, ההמלצה שלי היא להתחיל עם הפינות  התקרה כך נייצר לנו מעין מעגל ולאחר מכן נמשיך את פנים המעגל כך זה יקל עלינו משמעותית את הצביעה ונדאג בעצם שאנחנו לא מפספסים שום אזור בחלל התקרה.

 

זה ידוע שצביעת התקרה זה דבר מעייף, מתעצלים? אני כאן לשירותכם 0525332119 רפי נשיא