צביעת חדר ילדים

צביעת חדרי ילדים

 

בשנים האחרונות הילדים שלנו מתקדמים ואיתם גם הדרישות והרצונות. אנחנו רואים שיש יותר ויותר מעורבות אצל ילדים בצביעת חדרם, אתן כמה טיפים חשובים בצביעת חדרי ילדים לייצר לילד חוויה מצד אחד ומצד שני לשמור על איכות הצביעה.

 

איך בוחרים צבע בצביעת חדרי ילדים 

ההמלצה שלי היא ללכת יותר על גוונים של צבעים שמחים לצביעת חדרי ילדים כמו ירוק כחול צהוב שנותנים חיות לחדרי הילדים. ניתן להסתכל כאן על צבעים איכותיים לצביעת חדרי ילדים  כמו כן לא מומלץ ללכת על צבע לבן, שניראה בעיניי הילדים כצבע משעמם ולא צבעים כהים המשדרים קדירות, מה שכן אפשרי לעשות עם צבעים כהים ובהירים זה טכניקה של גוונים שעליו אפרט בהמשך.

 

סוג הצבע המומלץ

בחדר זה היתכנות כמות לכלוכים גבוהה מאוד על הקיר ביחס לשאר חללי הבית. לדוגמא: ילדים שאוהבים לצבוע את קירות בחדר מתוך שיעממום או מעשה שובבות, או אוהבים לאכול ומבלי לשים לב לשפוך ולהעיף את הקטשופ על הקירות בחדר. ההמלצה שלי היא ללכת על צבע אקרילי, שצבע אקרילי ידוע בתור צבע גם עם ברק גבוהה מאוד, אך מה שחשוב גם לדעת על צבע אקרילי, זה שהוא סוג צבע בעל רחיצות גבוהה, זאת אומרת שניתן בקלות לנקות כול לכלוך.

 

סוג צבע האקרילי שנשתמש 

אנחנו נשמש בצבע אקרילי הרחיץ ביותר. להבדיל מצביעת תקרה שאותה נצבע בצבע סיד, בצביעת חדרי ילדים אנחנו נשתמש בצבע אקרילי הרחיץ ביותר בגלל רגישות עניין הלכלוך. לצערי, שאני עושה סיורים בבתים לפני צביעה אני רואה שהקירות לא צבועים עם צבע אקרילי כי ניסו לחסוך טיפה בעליות הצבע, ואז מה שקורה זה שהקיר מתלכלך במהרה. הרי אתם לא רוצים שהקיר יראה כמו פלקט הציור הראשון של הילדים שלכם בגן

 

טכניקות מומלצות לצביעת חדרי ילדים

דמיינו לעצמכם שהילד שלכם בא ואומר לכם " יאוו איזה כיף לי להיכנס לתוך החדר עכשיו" אני בעצמי הורה ל-3 ילדים אני יודע כמה כיף לרגש את הילד שלנו. אחד הדברים החשובים בליצור לילד את אותה החוויה הזו, זה שימוש בטכניקות לצביעת חדרי ילדים.

 

טכניקת הגוונים 

הטכניקה ראשונה ודי ידועה זה טכניקת הגוונים, זאת אומרת שמתחילים מגוון כהה ולאט לאט עוברים לגוון בהיר. כאן הצביעה מצריכה שימוש של הרבה מאוד גוונים, על מנת לייצר המשכיות הגיונית ואסתטית בצבעים, ומיומנויות צביעה של צבעי מקצועי שידע להגיע לאותם גוונים. אני ממליץ שאתם מזמינים צבעי אצלכם הביתה ורוצים את הטכניקה הזאת, תשאלו לפני אם הוא יודע לעשות זאת בוודאות, כי אם הוא לא ידע והוא לא יגיע לדיוק המצריך באותם גוונים החדר יראה חסר אסתטיקה, ומי רצון לעשות כיף וטוב יצא בדיוק את ההיפך.

 

טכניקת שימוש בצבעים חזקים בצביעת חדרי ילדים

טכניקה שניה זה שימוש בכמה צבעים חזקים ולייצר בעצם מעין קשת צבעים בתוך החדר. הטכניקה הזאת ידועה וטובה מכיוון שמה שהיא נותנת לנו זה המון צבעוניות שאנחנו נכנסים לחדר בגלל החוזקה של הצבעים והשימוש של כמה צבעים ביחד. זה ייתן הרגשה לילד שכאילו הוא נכנס לתוך קשת בענן ולא לחדר שלו.

 

צביעת חדרי ילדים צבעוניות

 

 טכניקת השבלונות

טכניקה נוספת היא טכניקת השבלונות.  טכניקת השבלונות זוהי טכניקה פשוטה אך כמו שהיא פשוטה כך יא מדליקה כיפית ומרעננת שנותנת ונותנת פן שונה בצביעת חדרי ילדים, ויוצרת אצל הילד חוויה שהוא נכנס לתוך החדר. זה בעצם טכניקה שקונים שבלונה מוכנה מראש(אפשרי לקנות בכול חנות יצירה) את השבלונה צובעים עם מברשת בעובי המתאים אליה.

 

לסיכום אומר והמליץ תמיד לשתף את הילד בכול הליך הצביעה ולתת לו להרגיש שותף מלא. בסופו של יום זה החדר שלו והוא זה שצריך להיות מחובר אליו. בכול זאת מתקשים למצוא את הצביעה הנכונה לחדר של ילדכם? אשמח מאוד לעזור לכם וכול זה ללא עלות וללא כול התחייבות. אז מה אתם מחכים? תשאירו פרטים בטופס למטה ותתחילו לחלום על החדר של הילד שלכם